WALLSTER to nazwa rodziny kontrolerów do ścian wizyjnych opartych na platformie PC, które łączy wspólna filozofia działania, optymalizacja pod kątem niezawodności i wydajności oraz możliwość przystosowania do różnych środowisk pracy. Kontrolery Wallster powstały jako wynik wieloletniego zbierania doświadczeń i wsłuchiwania się w potrzeby rynku.

Kontrolery Wallster mogą łączyć w sobie FUNKCJE Procesora Obrazu, wielkoformatowej Stacji Operatorskiej oraz Media Playera

Kluczowe KOMPONENTY kontrolerów, w szczególności komponenty graficzne, zostały starannie wybrane i sprawdzone pod kątem niezawodności i wydajności. Pochodzą one od angielskiej firmy Datapath, specjalizującj się od lat w kontrolerach dla ścian wizyjnych.

Obrazy wyświetlane na ścianie wizyjnej mogą być różnego rodzaju i pochodzić z RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ. Mogą to być typowe sygnały wizyjne np DVI,HDMI,DP,VGA, obrazy pochodzące z sieci typu VNC lub strumienie video z kamer IP oraz obrazy pochodzące z samego kontrolera np filmy, zdjęcia, prezentacje, dokumenty, strony internetowe.

Jako PROCESOR OBRAZU, Wallster może przyjąć sygnały wysokiej rozdzielczości, dowolnie je przeskalować i umieścić w dowolnym miejscu. Przetwarzanie odbywa się mocą kart grafiki i nie obciąża głównego procesora. Intuicyjne oprogramowanie w języku polskim umożliwia zarządzanie sygnałami, zapisywanie i wczytywanie layoutów oraz integrację z systemami sterowania.

Jako wielkoformatowa STACJA OPERATORSKA z systemem Windows7 lub 10 Wallster umożliwia uruchomienie ogromnej większości programów przeznaczonych dla tych środowisk. Duże powierzchnie ścian wizyjnych idealnie nadają się do wyświetlania programów typu SCADA, programów do monitoringu czy stosowanego w centrach zarządzania.

Wallster wspiera sprzętowo kodeki VLC (do H.264). Dobrze radzi sobie z odtwarzaniem kontentu wysokiej rozdzielczości i może pracować jako MEDIA PLAYER obsługujący ścianę wizyjną.

Rodzina kontrolerów Wallster dzieli się na 3 główne gałęzie: Wallster G, Wallster U oraz Wallster P

Wallster G

Wallster U

Wallster P


Wallster G image

Podstawowy, budżetowy, kontroler nie przeznaczony do pracy ciągłej.

Posiada ograniczoną ilość wejść i wyjść ale posiada wszystkie funkcjonalności wyższych modeli.

W typowej konfiguracji obsługuje do 8 wyjść i 4 wejść sygnałowych HDMI/DVI oraz niewielką liczbę strumieni IP i VNC.

Napędzany przez 6-o rdzeniowy procesor Core-i7 i 8 GB pamięci RAM.

Dostępny w obudowie midi-tower.


WallsterU image

Uniwersalny kontroler do pracy ciągłej.

Posiada zwiększoną liczbę wejść i wyjść oraz wszystkie funkcjonalności rodziny Wallster.

W typowej konfiguracji obsługuje do 16 wyjść, 8 wejść oraz zwiększoną liczbę strumieni IP i VNC.

Dostępny w wersjach z 6-o rdzeniowym procesorem Core-i7 lub 4-o rdzeniowym Xeon E5 oraz 16 GB RAM.

Obudowa midi-tower lub rack 19" przystosowana do pracy ciągłej.


WallsterP image

Profesjonalny kontroler do pracy ciągłej z redundancją.

Może obsłużyć maksymalną liczbę wejść i wyjść dozwoloną przez architekturę.

Posiada redundantne podsystemy: zasilający, dyskowy, wentylacyjny.

Dostępny w wersjach z procesorem Xeon E5 4, 6 lub 8 rdzeniowym oraz 16-64 GB RAM.

Obudowa tower lub rack 19" plus ewentualne obudowy rozszerzające.

KARTY WYJŚCIOWE stosowane w kontrolerach Wallster to 4-o portowe karty graficzne z rodziny ImageDP4. Karta posiada 4 wyjścia DisplayPort o max. rozdzielczości 2560x1600@60 Hz lub 2 wyjścia o max. rozdzielczości 3840x2160@30Hz. Poprzez aktywne przejściówki (opcja) wyjścia DisplayPort mogą wyć zamienione na HDMI,DVI lub VGA. W chwili obecnej architektura kontrolerów dopuszcza zastosowanie 12 kart wyjściowych (48 wyjść) dla systemów Windows10 oraz 16 kart (64 wyjścia) dla Windows7 . [ImageDP4+ datasheet]

KARTY WEJŚCIOWE sygnałowe to specjalistyczne karty przechwytujące z rodziny Vision. W zależności od modelu karty mogą przechwytywać sygnał DisplayPort o max. rozdzielczości 3840x2160@60Hz, HDMI/DVI max. 3840x2160@30Hz/1920x1080@60Hz oraz analogowy RGB max. 1920x1200@60Hz. Karty wejściowe są zgodne z HDCP. W chwili obecnej architektura kontrolerów dopuszcza zastosowanie 32 kart wejściowych czyli obsługę max. 128 sygnałów wejściowych

STRUMIENIE IP mogą być dekodowane i wyświetlane z wykorzystaniem zarówno głównego procesora kontrolera jak i przy pomocy specjalnych kart dekodujących Vision SQX. Poprzez odpowiednie dobranie procesora i kart SQX możliwe jest dostosowanie kontrolera do praktycznie każdego środowiska monitoringu IP. Obraz strumieni kamer IP realizowany jest w trybie podglądowym. Ewentualne sterowanie kamerami musi być realizowane przy pomocy innego oprogramowania [Vision SQX datasheet]

Oprogramowanie kontrolera posiada obsługę zdalnych pulpitów VNC. Jest to rozwiązanie programowe i nie ma ograniczeń co do ilości zdalnych sesji. Sesje mogą być realizowane w trybie interaktywnym (zdalna kontrola) jak i czysto podglądowym. Oprogramowanie posiada wbudowane, zautomatyzowane metody autentykacji.

Opcjonalnie kontroler może być wyposażony w TABLET STERUJĄCY. Typowym zadaniem tabletu sterującego jest przełączanie zapisanych na kontrolerze układów (presetów, layoutów). Tablet sterujący można też zaprogramować do wykonywania innych funkcji sterujących np. włączanie/wyłączanie ściany wizyjnej itp.

Powyższy opis i podział kontrolerów jest ogólny i dotyczy typowych zastosowań. Najczęściej konfiguracja i pełna funkcjonalność jest konsultowana z klientem a kontroler produkowany jest pod konkretne zastosowanie. Ponieważ platforma PC, na której oparte są kontrolery Wallster jest otwarta, więc istnieje możliwość dopasowania konfiguracji do prawie każdych wymagań.

Pytania techniczne:

Zapytania handlowe: